Kapely Zrní a Korben Dallas chystají společné turné po českých klubech | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Kapely Zrní a Korben Dallas chystají společné turné po českých klubech

redakce | 9.11.2015

Všichni příznivci kapely Zrní by nyní měli zpozornět. Spolu s bratislavskými Korben Dallas se na základě pozitivních zkušeností rozhodli opět spojit síly pro podzimní turné, které startuje již ve středu 18. listopadu.

 

zrni-korbeni-podzim-15-1
Zrní na Závodí festu (8. 8. 2015). Foto: Jan Ciglbauer

 

 

V létě se oběma kapelám dostalo velké pocty, a to na nejprestižnějších festivalech v jejich domovinách, kde odehrály koncert v doprovodu symfonického orchestru. Zrní vystoupili na hlavním pódiu festivalu Colours of Ostrava s Janáčkovou filharmonií Ostrava (byli jsme u toho!), Korben Dallas zahráli na festivalu Bažant Pohoda spolu se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu.  Nyní se navracejí zpátky do klubů.

 

V říjnu spolu Zrní s Korben Dallas odehráli pět velmi úspěšných společných koncertů na Slovensku a v listopadu a v prosinci tentýž počet proběhne v Česku. Koncerty si v obou zemích vyzkoušeli v loňském roce, kdy vyprodali kluby a uspokojili tisíce fanoušků. „Minulý rok jsme zjistili, že si všichni lidsky sedíme a i vidění světa máme velmi podobné," říká manažer Zrní Tomáš Paleta. „Kromě toho má spolupráce pro obě skupiny vynikající efekt. V Česku jsou hvězdami spíše Zrní a představují tak Korben Dallas českému publiku. A na Slovensku je to zas přesně naopak." Kapely uvidíte a uslyšíte v Brně, Pardubicích, Českých Budějovicích, Ostravě a posledním vystoupením tohoto roku bude speciální vánoční koncert v pražském Lucerna Music Baru.

 

 

zrni-korbeni-podzim-15-2
Zdroj: www.applausebooking.cz

 

 

Zrní se kromě úspěšného vystoupení s orchestrem na Colours of Ostrava, na kterém zazněla tvorba kapely v aranžmá slovenského houslisty a skladatele Stana Palúcha, pochlubí novým CD. V létě odehráli akustický koncert na Střeleckém ostrově v Praze, z něhož vzešlo album v limitované edici a k dostání bude pouze na koncertech kapely. Jedná se o vůbec první jejich nahrávku z živého vystoupení. Toto CD bude pokřtěno na závěrečném koncertě celé šňůry, 15. prosince v pražském Lucerna Music Baru.

 

 

zrni-korbeni-podzim-15-4
Zrní. Foto: Aleš Foff

 

 

Ani Korben Dallas nezahálejí. Na podzimních koncertech s kapelou Zrní představí nový koncertní program. Plánují oprášit i několik starších skladeb, které na koncertech v poslední době nehrávala. „Záleží nám na tom, aby se i lidé, kteří nás viděli hrát spolu lonise Zrní, mohli těšit na něco zcela nové a vyplatilo se jim přijít," říká frontman kapely Juraj Benetin.  Korben Dallas nedávno vydali symfonické album Kam ideme, které obsahuje písně skupiny v aranžmá s orchestrem i dvě nové písně včetně duetu Sen s Anetou Langerovou. Album kapela pokřtí rovněž na vánočním koncertě v Lucerna Music Baru. „V obou zemích chodí na naše společné koncerty podobné typy fanoušků, a to je pro nás nejlepší důkaz toho, že tato spolupráce je přirozená a úspěšná," uzavírá baskytarista Korben Dallas Lukáš Fila.

 

 

zrni-korbeni-podzim-15-5
Korben Dallas. Foto: Matej Kukučka

 

 

Zrní a Korben Dallas během společného podzimního turné odehrají celkem pět koncertů. Vystoupí 18. listopadu v brněnském klubu Sono, o den později zahrají v pardubickém Žlutém psovi. Následovat bude koncert v českobudějovickém Café Klubu Slávie 20. listopadu, 4. prosince se na ně můžete vydat do ostravského Cooltour. S vánočním speciálem přijdou i slibované křty nových alb, a to 15. prosince v pražském Lucerna Music Baru.

Lístky na koncerty rychle mizí, nyní však máte jedinečnou možnost zúčastnit se naší soutěže o volňásky na první tři koncerty turné – v Brně, Pardubicích a Českých Budějovicích. Více se dozvíte >>>zde.


Termín konání: 18.11. - 15.12.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...